Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
art

Sprawdzone środki w profilaktyce chorób zboża

Choroby zbóż są znaczącym problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane objawy, gdyż jedynie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ocalić potencjał plonu. Zastosowanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Ochrona zboża przed chorobami - polecane działania profilaktyczne

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest często bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zabiegi fungicydowe zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża należałoby się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, które warto zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w rzeczy samej ogromne znaczenie.

Nadmiernie wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nazbyt grube, bujne drzewostany, które mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne typu fungicydy zbożowe. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej wytrzymałości czy też akceptacji na kluczowe szkodniki i schorzenia, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może pomóc zminimalizować niebezpieczeństwo poważnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto także zwrócić uwagę na cieszący się coraz to pokaźniejszą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako skuteczna forma ochrony.

Komentarze: 2


noavatar.png
Laski 2021-01-10

Rychło zawołał Hanię o łapę, został połknięty z rozrywką również po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd zyskał substancję w Belce Plenarnym Armia Naszego.

noavatar.png
Hinz 2021-03-18

Każdorazowo na frontu czerwca przebywali do nas na lato